NAVIGACE na stránce:

*E* 2007  otec: Baltazar King Wheaten Darling
*D* 2006  otec: Iron Maik of the Red-Meadows
*C* 2004  otec: Iron Maik of the Red-Meadows
*B* 2003  otec: Baltazar King Wheaten Darling
*A* 2002  otec: Baltazar King Wheaten Darling
EAMON Irish Warrior


Naše přání se vyplnilo,
poslední chlupáček Eamon má novou rodinu poblíž,
v Boskovicích na Moravě

-------------------------------------------

Naše osmiletá Paws, maminka třiceti štěňátek


Eamon, šest měsíců


-------------------------------------------

EWAN Irish Warrior má nový domov v Německu

Evok + Egan + Ewan Irish Warrior


EGAN Irish Warrior má nový domov v Rakousku


EGAN Irish Warrior:


Ve vodě jsme jako doma


Kluci mají za sebou veškerá očkování, včetně vakcíny proti rabies, ošetření proti echinokokóze, klinické vyšetření, všichni jsou ve výborné kondici. Podle tetovacích čísel se dá odvodit, že v současné době je v české Plemenné knize zapsáno něco kolem 380 jedinců tohoto nejstaršího irského teriérského plemene. Při tak nevelkém počtu je pochopitelné, že se s ním lidé nesetkávají zrovna často, mnozí zájemci, které jsme byli nuceni odmítnout, si představovali psa, za účelem hlídání jejich majetku, drženého v kotci. Wheaten sice nepostrádá hlídací schopnosti, ale především je to pes pro radost, kamarád pro celou rodinu, přátelský, veselý, temperamentní, zároveň velmi citlivý tvor. S vážnými zájemci se rádi podělíme o naši desetiletou zkušenost s Wheateny, i o dění kolem výstavních kruhů. Při návštěvě poznají nejen prostředí, ve kterém se štěňátka narodila, ale i oba jejich rodiče.
NOVÉ DOMOVY.

Evok Irish Warrior má nový domov v Poděbradech


Earl Irish Warrior má nový domov ve Slovinsku


Ever Irish Warrior v polské Lodži


Enya Irish Warrior v Praze


Erin Irish Warrior se vrátila do země její maminky - FrancieŠtěňátkům přejeme spokojený a pestrý psí život, jejich majitelům hodně trpělivosti a krásných zážitků s jejich chlupatými kamarády.


Více fotek najdete v Galerii.


  matka:
JCH
Brookdene Paws for Applaws
otec:
ICH, CH D/VDH, A, SK, CZ, JCH
Baltazar King Wheaten Darling
(Baltazar v současné době splnil podmínky
k udělení titulu "Český veterán šampion")  Narození štěňátek očekáváme koncem měsíce března 2007. (Ověřeno ultrazvukem). Budou to poslední "chlupáči" naší Paws a my hledáme vhodné majitele, kteří jsou si jisti, že chtějí nového člena rodiny pro celý jeho život a to může být i 15 let společného soužití. Paws doposud přivedla na svět 22 zdravých potomků, většina z nich našla nové domovy v zahraničí /USA, Holandsko, Německo, Rakousko, Slovinsko, Polsko, Irsko/. S jejich majiteli jsme sice ve spojení, ale přece jen bychom rádi dali přednost českým zájemcům. Těm vážným poskytneme veškerý servis, od stříhání po event. přípravu na výstavy. Při návštěvě poznají oba rodiče štěňátek i prostředí, ve kterém se narodila.

JSME NA SVĚTĚ!
K ránu 29. 03. 2007 přivedla naše Paws na svět osm štěňátek, šest pejsků a dvě fenky.
Maminka i štěňátka jsou v pořádku, už je stačil prohlédnout i pan doktor. Obě fenky jsou již zadané, pro pejsky hledáme vhodné pánečky, kterým by vyhovoval teriérský temperament, bystrost a přátelská povaha tohoto u nás ještě stále málopočetného starobylého irského plemene.

Naše první foto krátce po narození:


1 týden:

      
2 týdny:

      
první procházka:

      
je nám pět týdnů, jsme smečka zvědavých rošťáků:

             

      

KLIKNĚTE PRO VELKOU FOTKU
DALŠÍ FOTKY NAJDETE V GALERII - VRH "E"


Spojení na nás najdete v odkazu "Kontakty".

  ZPĚT NA ZAČÁTEKmatka:
JCH
Brookdene Paws for Applaws
otec:
ICH, CH D /VDH, KFT/, NL, Lux.
Iron Maik of the Red-Meadows  Po téměř dvou letech si Paws znovu užila dlouhou cestu do německého města Pirmasens, kde už na ni čekal tatínek štěňátek z vrhu "C" - Iron Maik of the Red-Meadows, "Bobby". Ke zopakování tohoto spojení jsme se rozhodli i proto, že sedm z devíti narozených miminek našlo domovy daleko od nás, a některá si vůbec špatně nevedou /viz "Vrh C"/ a my doufáme, že tentokrát snad budeme moci náš odchov sledovat z větší blízkosti. Netrpělivě očekávaná štěňátka nám připravila perné chvíle, přišla na svět císařským řezem 14.7.2006 - dva kluci a jedna holčička. Maminka i mimina jsou v pořádku a my jsme si konečně oddechli. Naši chlupáči žijí s námi, ne vedle nás a totéž očekáváme od budoucích pánečků štěňátek naší Paws.

Den po narozeni
2 týdny


  

PAWS


IRON MAIK


IRON MAIK
  ZPĚT NA ZAČÁTEKKdo si naše stránky nejen zběžně prohlédnul, ale seznámil se i s textem, ví, co nás přivedlo do řad chovatelů u nás poměrně málo známého a nijak početného plemene, jehož temperament, hravost, přátelskost a neutuchající dobrá nálada si dokáže získat téměř každého, kdo se s ním blíže seznámí.
Ze dvou vrhů se v naší stanici narodilo 10 štěňátek, 9 z nich mělo to štěstí, že se jim dostalo v nových domovech všeho, co je pro krásné soužití lidí a pejsků zapotřebí. Jeden pejsek takové štěstí neměl, jeho tragický osud nás velice poznamenal. Byli jsme téměř rozhodnutí v chovu nepokračovat. Jen díky podpoře majitelů našich odchovů i řadě slušných chovatelů jsme svoje rozhodnutí přehodnotili a když nastal vhodný čas, rozjeli jsme se na dalekou cestu, až do německého města Pirmasens za "ženichem." Iron Maik of the Red Meadows /"Bobby"/ je mladý, nadějný pes z čistě irských předků. Narodil se 28. 10. 2001 v chovatelské stanici Red Meadows, paní Ulli Schwartz, jeho majitelé, rodina Knerr úzce spolupracují s chovatelkou, která nechyběla ani při "námluvách." Cesta byla úspěšná, Paws je nastávající maminka /ověřeno ultrazvukem/. Štěňátka přijdou na svět v první polovině měsíce září. Tři z budoucích štěňátek jsou již zadaná, zřejmě jich ale bude víc a pro nás nastává ten nejtěžší úkol, najít pro ně domovy, kde by jim bylo opravdu dobře. Těm, kdo by si rádi rozšířili rodinu o dalšího člena, poskytneme veškeré informace, osobní návštěvu a vzájemné poznání považujeme za nezbytné.

Rodokmen
IRON MAIK of the Red Meadowsoriginál (82 Kb)

náhled (12 Kb)
Bobby - otec vrhu "C"

Bobbyho otec

Bobbyho matka


14.9.2004

Konečně se mi podařilo přemluvit paničku, aby mě také pro jednou pustila ke slovu. Určitě si to zasloužím. 11. září 2004 jsem přivedla na svět 9 zdravých miminek. 7 holčiček a 2 kluky. Jen nevím, proč se moje lidská rodina tváří tak ustaraně. Asi jsem je nedokázala na tolik dětí včas připravit.Zřejmě víc věřili té paní doktorce, která se mi dívala na bříško takovým přístrojem a říkala něco o čtyřech miminkách. Kdyby dali na mne, tedy na to, jak moc jsem papala, ona to není žádná legrace, starat se o ještě nenarozená miminka, aby se zdárně vyvíjela, nebylo by to pro ně tak velké překvapení. Dnes jsou to tři dny od narození mých dětí, hned ráno se na nás přijel podívat náš pan doktor, smál se a říkal, že taková klientela jako já, by ho přivedla "na buben." Všechno jsme to zvládli jen tak v rodině. Už dávno vím, kam půjdou čtyři moje děti, o ty si starosti nedělám, dokonce o jednu moji dcerušku má zájem jedna rodina až z Japonska,jenže panička říká,že i tak je těch starostí dost a vypravit malé štěně na takovou dlouhou cestu nemá odvahu. Máte-li pejsky rádi a chtěli byste veselé, milé štěňátko, přijeďte se na nás podívat.. Snad si panička už konečně udělá čas a to "nadělení" jak miminkům říká, vyfotografuje. Zatím si můžete prohlédnout poslední fotografii tatínka štěňátek. Na dálku mi "blafnul", jak je na nás pyšný.4.den


6.den


Je nám 15 dnů, ještě jsme jen takové nemotorné válečky:

kluci

  

slečny

     

     

4 týdny

 

6 týdnů

     

     

     


Tak už máme všichni nový domov


Uplynulo 9 týdnů a štěňátka se doslova rozprchla do světa.
Nejdál zamířil Conroy. Nový domov má v USA. Přiletěla si pro něj dlouholetá chovatelka ISCWT, která ač Američanka, dává přednost původnímu čistě irskému typu Wheatna.
I ostatní štěňátka si cestování užila.
Pejsek Corcan je u našich sousedů v Polsku.
Caillech, Crionna a Caitrin jsou pod "dozorem" jejich tatínka
v Německu.
Do země tulipánů, Holandska odcestovala Carleen.
I Slovinsko má o jednoho Wheatna vic - psí holčičku Caileen.
Jen dvě štěňátka - Claire a Casey - nedělí od nás téměř žádná vzdálenost, obě zůstala na Moravě.
Společně s jejich maminkou Paws věříme, že všichni malí "raubíři" najdou v nových rodinách hodně lásky, porozumění a trpělivosti.

první foto: Conroy + Claire + Carleen + Caitrin + Crionna

       

   


2007: CLAIRE Irish Warrior - CHAMPION CZ
Naše "Céčka" v zahraničí:

 NIZOZEMÍ


Klubové výstavy v Holandsku jsou v psím světě velkou událostí. Ta letošní hostila 65 ISCWT převážně z domácích chovatelských stanic.Jako jediný exportovaný jedinec do "země tulipánů" se na výstavě představila fenka z našeho chovu, Carlee Irish Warrior /"Fly"/ a nevedla si vůbec špatně. Ve třídě mladých obsadila 2.místo se známkou výborná. Považujeme to za úspěch i proto, že byla ve třídě nejmladší a u Wheatnů je znát každý měsíc. Děkujeme rodině Chippers, u které má "Fly" to nejlepší zázemí.

 Třída mladých - feny
Rozhodčí: Nick Hammon - Irsko

49. Carlee Irish Warrior
2 ex - Geb.: 11-09-2004 NHSB-nr: (imp Tj) 2540611
v.: Iron Maik of the Red Meadows m.: Brookdene Paws for Applause
f.: Kolackova eig.: L Schippers-vd Elzen

50. Morgana La Fay de Morrigan
4 vg - Geb.: 29-08-2004 NHSB-nr: 2522547
v.: Dogside's Key to Kilmore m.: Cellydon's Magic de Morrigan
f.: M Gelok-Mirck eig.: M Gelok-Mirck

51. Fëanáro Maiseach Siomha
3 ex - Geb.: 07-05-2004 NHSB-nr: 2506917
v.: Ch Geijes Teanaro Finnen m.: Ch Fëanáro Inishannon Dervla w'01
f.: MF Baas Becking eig.: PR Impens

52. Kilfenora Amaris Flocky
1 ex - Geb.: 10-02-2004 NHSB-nr: 2537013
v.: Bailehannah Bhailintin m.: Fëanáro Juna Enya
f.: M Horstman-Hoekstra eig.: M Horstman-Hoekstra USA

Čas letí, Conroy Irish Warrior je už nejen otcem, ale slaví i úspěchy na výstavách.

Detroit Show - březen 2007:


Z obrovského počtu výstav, které se v USA za výstavní sezónu konají, patří ta v Montgomery k těm největším a nejprestižnějším. SCWT bylo přihlášeno cca 170. Ve třídě - psi 12 - 18 měsíců si třináctiměsíční pejsek z našeho chovu, Conroy Irish Warrior "vyběhal" 3.místo se známkou výborná. V této třídě se představilo 9 SCWT. Conroy je v chovatelské stanici "Kaler" paní Karen Mueller. Jeho umístění považujeme za velký úspěch, byl jediným představitelem původního irského typu, který není v USA zrovna preferován, zvláště jedná-li se o tak mladého jedince, jehož srst není ještě hotová.


Nezkazím legraci, ale složil jsem také úspěšně dvě zkoušky
- Canine Good Citizen (CGC) a Therapy Dog:


14.8.2007:
CONROY novým šampionem USA


  ZPĚT NA ZAČÁTEKTak už jsme na světě ...
Narodili jsme se 14.6.2003. Pět kluků a dvě holčičky !
Všechno při porodu proběhlo v pořádku a teď naše panička říká, že jsme jak malé koule. Počkejte si na první fotky !

První fotky - je nám 11. dní:

       


Jsou nám 4 týdny:

       


Irish Warrior Brian, 8 týdnů, už v novém domově:


          

Šest štěňátek z vrhu "B" - jedna fenka a pět pejsků - našlo domovy v různých koutech České republiky. Naší největší starostí bylo, aby se jim v nových domovech dobře žilo, což se skutečně podařilo. Sedmé štěňátko, fenku Brynu, čeká dobrodružnějši život. Po čase stráveném v několika zemích EU se vrátí se svojí novou rodinou do země původu - Irska.

    
         

  ZPĚT NA ZAČÁTEKCo se u nás chystá ...
Nastal čas, a my se chystáme naši teriérskou dvojku „zaměstnat“ vážnými rodičovskými povinnostmi. Pokud naše propočty vyjdou, štěňátka by se měla narodit v dubnu 2002 a rozběhnout do světa koncem června. Paws i Baltazar jsou plnochrupí, oba se těší výbornému zdraví, jsou typickými představiteli irského typu, s Paws přichází nová krev, tolik potřebná pro český chov a před námi je jeden z nejdůležitějších úkolů – najít pro budoucí štěňátka hodné, citlivé a trpělivé majitele, raději kamarády, u kterých by našla bezpečný domov i porozumění pro jejich lumpárny. Wheaten je inteligentní, veselý teriér, milující svoji lidskou „smečku,“ není agresivní, s dětmi vychází výborně, ovšem všechna ta NEJ platí potud, pokud i my jemu věnujeme svoji náklonnost a čas. Není to v žádném případě pes vhodný do kotce, také potřebuje dostatek pohybu, na výletech vyniká zvědavostí i vytrvalostí. Naším cílem je odchovat standardní štěňátka tohoto starobylého irského plemene, jak dalece se nám to podaří, ukáže teprve čas, jsme ale přesvědčeni, že předpoklady i určité záruky jak zdraví tak exteriéru tu jsou.. Především uvítáme zájemce, kteří by se rádi věnovali výstavám i chovatelství a posunuli chov o kousek dál, ale i ty, kteří chtějí pejska jen pro radost. Průkaz původu není přepych, jen potvrzení toho, že nám ze štěňátka vyroste opravdu jedinec plemene, pro které jsme se rozhodli. Je i zárukou menšího rizika dědičného zatížení chorobami. Samozřejmě všem zájemcům zodpovíme jejich dotazy, případně dáme materiály, ze kterých mohou čerpat. Majitelům poskytneme veškerý servis, včetně pomoci s výstavní úpravou pejska /budou-li o to stát/. Na oplátku vyžadujeme kontakt, abychom věděli, jak se vyvíjejí, což je důležité pro nás jako chovatele a že jsou opravdu v dobrých rukou. Za tento dovětek se na nás, prosím, nezlobte, je příliš mnoho smutných psích příběhů. Naši čtyřnozí kamarádi si zaslouží, abychom jim zajistili šťastný život.
A už jsme tady...
Čas utekl rychleji, než jsme stačili zareagovat. Štěňátkům jsou již tři týdny, narodila se 20. dubna 2002. První přišly na svět dvě holčičky, poslední, kluk. Hned bylo zřejmé, kdo je kdo. Holky vážily obě stejně, kluk byl mohutnější. Ale všichni tři se čile hlásili o svá „práva.“ Za ty tři týdny svoji váhu zněkolikanásobili. Slečny váží 1 540 g, kluk 1 600 g. Mají vzorné rodiče. Maminka jim sice občas uteče, ale rychle ji nahradí tatínek, i když jen na hlídání. Neměli jsme vlastní zkušenost, jsou-li oba rodiče součástí rodiny, dilema, má-li být tatínek u porodu, vyřešili za nás. Baltazar si sedl k pelíšku, Paws po něm koukla a zůstala naprosto klidná. Dokonce oželel i odpolední procházku, ven vyrazil až štěňátka spokojeně spala u maminky. Jsme si jistí, že od tatínka jim žádné nebezpečí nehrozí, naopak. Máme za sebou první nejisté krůčky, malé sourozenecké šarvátky i pokusy o štěkání. Každým novým dnem dáváme najevo, že ….JSME TADY….

   
Těšíme na Vás, kteří nám projevíte svoji důvěru a rozhodnete se pro štěňátko z naší chovatelské stanice „Irish Warrior.“ I když její název zní poněkud bojovně /Irský válečník, bojovník/, nevyjadřuje vlastnost „Wheatnů“, jen s trochou nadsázky naši snahu, rozšířit rodinu těch, kteří si toto krásné plemeno zamilovali a chtějí je zachovat v původní podobě pro budoucí generace.
Už jsme dost velcí a jdeme do světa...
Andrew Irish Warrior má nový domov v německé chovatelské stanici Wheaten vom Wolfshorst, paní Very Suhr. „Vrací“ se vlastně tam, odkud k nám první „Wheateni přišli.“ V 15.měsících získal titul Juniorský šampion KFT.

   


† ....zima 2004....


 ( více na stránce "PŘEČTĚTE SI ...)

Abigail Irish Warrior vyvádí z míry svým teriérským temperamentem rodinu paní Christine Schneider v sousedním Rakousku.

   

Allsun Irish Warrior má šťastný domov u manželů Procházkových z Kralup n/Vltavou.

       

Z Allsun "Sniff" je už velká holka s krásnou irskou srstí
a titulem Český šampion:Allsun "Sniff" - chůva:Allsun Irish Warrior "Sniff" - Copak se to venku děje?

  ZPĚT NA ZAČÁTEK